Benelli

Korene Benelli siahajú až do roku 1911, kde začala, dnes už viac ako storočná, história v talianskom meste Pesaro. Značku Benelli preslávil Tonino Benelli už v dvadsiatych rokoch, keď so svojim motocyklom s objemom 175ccm získal v Taliansku niekoľko majstrovských titulov. Taliansku značku Benelli reprezentovalo niekoľko nádejných jazdcov. Medzi najúspešnejších jazdcov, ktorí pretekali na motocykloch Benelli, bezpochyby patria napr. Mike Hailwood, Jarno Saarinen a Antonio Rossi, ktorý značku reprezentoval v deväťdesiatych rokoch. V roku 2001 sa Benelli znova objavuje na súťažných tratiach v Majstrovstvách sveta Superbikov. Medzi hlavné prednosti Benelli patrí výroba vlastných motorov, ktoré sú montované priamo vo svojej vlastnej továrni. Vďaka moderne vybavenej výrobnej linke, sa dnes vyrábajú motocykle Benelli rýchlosťou 20-25 denne. Stroje Benelli vynikajú predovšetkým svojím osobitým a moderným dizajnom, inovačnými prvkami a kvalitou. Všetky mechanické časti sú navrhované tak, aby maximalizovali design a funkčnosť. V roku 2003 získal Benelli QJ, ktorý je teraz súčasťou skupiny Qianjiang, ocenenie vývozcu roku práve v odvetví motocyklového priemyslu. Koncern Qianjiang, ktorý má viac ako 14 tisíc zamestnancov sa nachádza v juhovýchodnej Číne a produkuje ročne viac ako 1 200 000 jednostopových vozidiel a viac ako dva milióny motorov. Super moderná továreň veľkosti mesta zaberá 670 000 m2 krytej plochy a je vybavená sofistikovanými obrábacími strojmi, ktoré boli dovezené z Nemecka, Taliansko a USA. Kapitál spoločnosti presahuje 750 miliónov dolárov av roku 1999 bola spoločnosť uvedená na čínsku burzu. Okrem motocyklov a skútrov, spoločnosť vyrába aj štvorkolky, elektrické motorky, kosačky na trávu, golfové vozíky, generátory, čerpadlá a rôzne záhradné produkty.

Novinky

Leoncino 500

S viac ako storočnou históriou a inšpiráciou, z ktorej možno čerpať, sa novému CentroStile Benelli podarilo prebudovať jeden z najobľúbenejších motocyklov Pesaro, Leoncino.

502 Cruiser

S agresívnymi líniami a excentrickým duchom je 502C nový mestský krížnik od spoločnosti Leoncino, navrhnutý pre tých, ktorí milujú vyniknúť štýlom a eleganciou v uliciach mesta.

TRK 502 X

Benelli TRK 502 X má vždy dobrú náladu bez ohľadu na to, aké dobrodružstvá na dvoch kolesách si chcete užiť! TRK 502 X je navrhnutý na prekonávanie jazdných podmienok, do ktorých sa jazdec vydá!

Modely Benelli